خطای HTTP Error 403 - Forbidden

خطای HTTP Error 403 - Forbidden

خطای HTTP Error 403 - Forbidden

این کد وقتی ظاهر می شود که کاربر درخواست منبعی را از سرور دارد که دسترسی به آن برای همه کاربران محدود شده است، این حالت با کد 401 متفاوت است، در اینجا حتی با ورود نام کاربری و کلمه عبور نیز امکان دسترسی مقدور نخواهد بود. معمولا مدیران سایت ها، دسترسی مستقیم به فولدر ها و نمایش فایل ها به صورت لیست را غیر فعال می کنند، در نتیجه وقتی آدرس یک فولدر را از آن سرور درخواست می کنیم، با خطای 403 مواجه خواهیم شد.

را حل چیست؟

1-آدرس وب سايتي را كه در مرورگر وارد كرده ايد بررسي كنيد. اين پيغام بيشتر اوقات به اين دليل بوجود مي آيد كه آدرسي را كه مورد استفاده قرار گرفته است به جاي يك صفحه وب يه يك دايركتوري اشاره مي كند.
2-اگر از صحت وب سايتي كه قصد دسترسي به آن داريد مطمئن هستيد امكان دارد پيغام خطاي 403 به اشتباه توليد شده است در اينصورت با مدير وب سايت مورد نظر تماس حاصل نماييد.

3- اگر شما مدیر سایت یا سرور هستید برای برطرف کردن این خطا، ابتدا اطمینان حاصل کنید که دسترسی فایل‌ها و صد البته پوشه‌ها، متناسب با محتوای فایل و حساسیت آن باشد. در مرحله بعدی مطمئن شوید که فایل htaccess موجود در ریشه سایت، دسترسی را محدود نکند. البته همیشه در نظر داشته باشید که این پیکربندی‌ها را باید مطابق با نیاز خود انجام دهید. محدود کردن بیش از حد باعث بوجود آمدن چنین خطاهایی شده و محدود نبودن آن نیز ممکن است امنیت سایت را به خطر بیندازد. 

 

اين خطا بيشتر اوقات توسط مدير وب سايت ها دچار تغيير شده و بصورت هاي ديگري نيز قابل نمايش است اما بطور معمول  در مرورگرهای مختلف بصورت هاي زير مشاهده مي شود:

403: Forbidden
HTTP Error 403 - Forbidden
Forbidden 403
Forbidden
Error 403
HTTP 403
Access is denied
Forbidden: Access is denied
403 That's an error (در سرورهای گوگل)
۰x80244018 (در سرورهای آپدیت مایکروسافت همراه با عبارت WU_E_PT_HTTP_STATUS_FORBIDDEN)
The website cannot display the page (در مرورگر اینترنت اکسپلورر، با عنوان "403")
You don't have permission to access [URL] on this server.

نظرات: (0) نظر براي اين مطلب ثبت شده است.

ارسال نظر: براحتی و سریع نظر خود را درباره این مطلب ثبت کنید: